"Vaistažolių ūkis Panaroje kaip aplinkai palankaus ūkininkavimo Dzūkijos nacionaliniame parke pavyzdys"

Pagrindinis projekto tikslas – vaistinių ir prieskoninių augalų kultivavimas kaip netradicinė, palanki aplinkai ūkininkavimo plėtra Dzūkijos nacionaliniame parke, Nemuno slėnio apsauginėje zonoje.

Palankus aplinkai ūkininkavimas yra veikla, kurios metu išlaikoma svarbi gamtovaizdžio mozaikos biologinė įvairovė, paliekant atviras erdves ir vystant ekologinį ūkį. Tokios veiklos propagavimas – alternatyva tradiciniam ūkininkavimui, kuris neturi perspektyvos šiame regione.

Projekto metu, Pilnų namų bendruomenė taip pat skleis informaciją ir dalinsis patirtimi apie saulės energijos panaudojimą žemės ūkyje, t.y. vaistinių augalų džiovinimo procese.

Kultivuojant vaistinius ir prieskoninius augalus, Pilnų namų bendruomenė, įgyvendindama savo misiją padėti socialinio paribio žmonėms, taikys darbo terapiją, kurios metu įgyjami nauji įgūdžiai ir žinios. Įgyta patirtimi ir žiniomis bendruomenė dalinsis ir su kaimyninėms bendruomenėmis.

Projektas suteiks galimybę vietiniams gyventojams susipažinti praktiškai su vaistinių ir prieskoninių augalų kultivavimo perspektyvomis.

Mūsų rėmėjai: